Włochy - 7 dni

Włochy, Wenecja, Asyż, Rzym, Watykan, Florencja, Monte Cassino

cena:
od 1980 zł./os.
Czas trwania:7 dni
Rodzaj transportu:autokar
Polski Fundusz Rozwoju, Fundusz UE

I DZIEŃ

6:00– wyjazd z Siedlec, przejazd przez Czechy i Austrię; Po drodze planowane są krótkie postoje.

II DZIEŃ

W godzinach rannych przyjazd do Wenecji na parking, a następnie czas na toaletę i śniadanie-we własnym zakresie:rejs łódką na na Plac Św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów. Następnie przejdziemy do najważniejszych mostów weneckich: Mostu Westchnień, oraz Rialta. Po zakończeniu spaceru czas wolny i powrót łódką na parking do autokaru. Następnie przejazd do hotelu w okolice Florencji.Obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św.Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy 50 m i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny i przejazd do hotelu w okolice Rzymu . Obiadokolacja i nocleg.

IV DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu rozpoczniemy od części antycznej: Koloseum ( z zewnątrz ) następnie pójdziemy na Palatyn – cesarskie wzgórze miasta, przejdziemy przez Forum Romanum, Kapitol oraz Panteon Kolejnym etapem zwiedzania będzie część barokowa Rzymu: Plac Wenecki, Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia, schody hiszpańskie, oraz słynną fontanną di Trevi. Pobyt w Rzymie zakończymy czasem wolnym. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg .Dla chętnych spacer i wypoczynek na plaży.

V DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Na Audiencję Generalną Ojca Świętego – ( podczas pobytu papieża w Rzymie ). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich – ( jednego z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po współczesność )oraz Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła; Wejdziemy również do Bazyliki Św. Piotra, zbudowanej na miejscu grobu świętego. Następnie zejdziemy do krypt watykańskich .Wizyta przy grobie Jana Pawła II. Po południu wyjazd do Monte Casino, zwiedzanie cmentarza i muzeum Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych spacer i odpoczynek nad morzem.

VI DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu – miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Św Franciszka z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Spacer po średniowiecznym, pełnych uroku uliczkach miasta. Po południu obiad i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

VII DZIEŃ

Przyjazd do Siedlec w godzinach popołudniowych /w czasie przejazdu posiłek we własnym zakresie/

 

Koszt wycieczki (brutto) od 1 uczestnika ok.1.980,00 zł (w zależności od terminu)

CENA ZWIERA:

 • Przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, barek, wc, video);
 • Realizację w/w programu + bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • Zakwaterowanie w hotelach na terenie Włoch, pokoje 2-os z pełnym węzłem sanitarnym:1 noc w okolicach Florencji,3 noclegi w okolicach Rzymu ( nad morzem )
 • Wyżywienie zgodne z programem: 2 posiłki dziennie HB: śniadania wzmocnione: ( pieczywo, ser, szynka, masło kawa herbata), obiadokolacje: ( na gorąco – I i II danie + sałatki)(bez napoi)
 • Ubezpieczenie: KL (10.000,00 EURO), NW (5.000,00 PL)
 • Opiekę wykwalifikowanego pilota i lokalnych przewodników podczas zwiedzania Włoch: w Wenecji, Florencji, Rzymie i Watykanie;
 • bilety komunikacji miejskiej w Rzymie i Watykanie (metro), w Wenecji (łódka);
 • słuchawki w Rzymie i Watykanie podczas zwiedzania;
 • wjazdy do miast: Wenecja, Florencja, Rzym, Watykan, Asyż,
 • podatek VAT w cenie imprezy

UWAGA!

 • 1.Po Rzymie poruszamy się środkami komunikacji miejskiej.
 • 2.Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • 3.Audiencja Generalna odbędzie się, jeżeli Papież będzie przebywał w Rzymie.
 • 4.Obowiązkowo:PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY.

Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz lub zadzwoń do nas.

person
mail
call
sms

Wyślij zapytanie
 
Bony turystyczne 500+
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem