Portugalia

cena:
od 2500 zł./os.+ bilet lotniczy
Czas trwania:8 dni
Rodzaj transportu:samolot
Polski Fundusz Rozwoju, Fundusz UE

Dzień I. Przelot z Warszawy do Lizbony.

 • 16:00 - zbiórka uczestników pod Novym Kinem w Siedlcach,
 • 19:00 - przyjazd autokaru do Warszawy na lotnisko Chopina,
 • 21:05 - planowany wylot samolotu do Lizbony,
 • 00:15 - planowy przylot do Lizbony. Po przylocie transfer autokarowy do hotelu Holiday Inn Oeiras w okolicy Lizbony, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień II. Lizbona

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po stolicy Portugalii. Zwiedzanie Lizbony rozpoczniemy od przedmieścia Belem, gdzie zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów: wielki kompleks klasztorny zbudowany w 1-szej połowie XVI w., który uważany jest za perłę i kwintesencję stylu manuelińskiego, będącego specyficznym dla Portugalii połączeniem gotyku i  renesansu. W roku 1983 budowla została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, w 2007 r. została ogłoszona jednym z Siedmiu Cudów Portugalii; Torre Belem; Pomnik Odkrywców i zwiedzimy Muzeum Elektryczności znajdujące się na w dużym postindustrialnym budynku nad rzeką, który pierwotnie był elektrownią (1900), to miejsce multidyscyplinarne, prezentujące nie tylko stałą ekspozycję (oryginalne maszyny Central Tejo, które obrazują sposób działania i warunki pracy w elektrowni), ale także różnorodne wystawy tymczasowe (malarstwa, rzeźby, fotografii). Następnie przejazd do centrum, zwiedzanie dzielnic Baixa oraz Alfamy z zamkiem São Jorge ( z zewnątrz ) i Katedra Sé. W godzinach wieczornych tradycyjna kolacja przy muzyce Fado. Powrót do hotelu, Holiday Inn Oeiras, nocleg.

Dzień III. Obidos - Sintra- przylądek Cabo da Roca - Fatima

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Nastepnie zwiedzanie Sintry z Quinta de Regaleira jest zaskakującym i tajemniczym miejscem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad w formie bufetu w Sintrze. Jest to świat pełen symboli i metafor, przystanek na Cabo de Roca - najdalszym zachodnim krancu Europy. Przejazd do Obidos Magiczne miejsce, pięknie położone na wzgórzu i otoczone XIV wiecznymi murami. Nie jest to miasteczko jakich wiele w Portugalii, czyli z malowniczo pobielonymi domami i czerwoną, wyblakłą dachówką. Cała niezwykłość tego miejsca polega na tym, że można je zwiedzać chodząc po murach obronnych. W zasadzie całe miasteczko można obejść w ten sposób, choć nie jest to zadanie dla strachliwych. W niektórych miejscach mur jest dość wąski i niczym niezabezpieczony, a chętnych na taki spacer jest oczywiście wielu. Przejazd na nocleg w hotelu Santo Amoro w Fatimie. Dla chętnych udział w nocnej procesji ze świecami.

Dzień IV. Fatima - Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do „Portugalskiej Częstochowy” – Fatimy. Zwiedzanie sanktuarium Maryjnego. Zwiedzanie miejscowości Batalha - z usytuowanym w samym sercu miasta monumentalnym Klasztorem Matki Boskiej Zwycięskiej (Mosteiro de Santa Maria da Vitória), który zwiedzimy. Świątynia ta uważana jest za jeden z najwspanialszych i najznamienitszych zabytków w Portugalii oraz jedno z najwybitniejszych dzieł gotyckiej architektury sakralnej w Europie wpisanym na listę UNESCO. Przejazd do hotelu Miramar São Pedro de Moel nad oceanem, czas wolny na spacer po plaży, kolacja, nocleg.

Dzień V. Alcobaça - Nazare

Śniadanie. Przejazd do miasteczka Alcobaça  w zachodniej Portugalii, położonego w dolinie dwóch rzek Alcoa i Baça (od których wzięło swoja nazwę). Tym co przyciąga tu turystów jest usytuowane w samym centrum miasta monumentalne średniowieczne Opactwo Cystersów Santa Maria de Alcobaça, które ze względu na swoje artystyczne i historyczne znaczenie zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Następnie zatrzymamy się w malowniczej i barwnej wiosce rybackiej Nazaré, gdzie zobaczymy wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio związanego z patronką miejscowości Nossa Senhora da Nazare i lokalną legendą. Powrót do hotelu Miramar Popołudniowy wypoczynek w Nazare., plażowanie. Powrót do hotelu Miramar São Pedro de Moel na kolację. Wieczorem dla chętnych możliwość wyjście do pobliskiego klubu ( we własnym zakresie).Nocleg.

Dzień VI. Coimbra - Porto

Śniadanie. Wyjazd do Coimbry – dawnej stolicy kraju z najstarszym Uniwersytetem w Portugalii; zwiedzanie – m.in. starego miasta, katedry Se Velha z XII w. Następnie przejazd do Porto ( ok.170 km ). Zakwaterowanie w hotelu La Fontaine w Porto, wypoczynek na plaży, kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień VII. Porto

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Porto. Rrejs po Douro polaczony z degustacja wina. Następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, w programie: spacer po dzielnicy Ribeira, najstarszej, po części nawet średniowiecznej dzielnicy Porto, która wpisana jest w całości na listę UNESCO; Dworzec São Bento jest zabytkiem młodym (gmach pochodzi z 1916 roku), to tu pędzą turyści z aparatami, gdyż wart jest zobaczenia głównie z powodu przepięknych azulejos, które ozdabiają wewnętrzne ściany budynku; Plac Cordoaria, na którym usytuowana jest najwyższa wieża kościelna w Portugalii, Wieża Kleryków ( z zewnątrz ). Trochę z konieczności to symbol Porto, choć sami mieszkańcy nie są z tego powodu zadowoleni. Zbudowana pod koniec XVIII wieku w barokowym stylu, posiada aż sześć pięter. Przy okazji koniecznie trzeba zobaczyć sam Kościół Kleryków z  barokowo – rokokowym wystrojem. Kolacja na mieście w lokalnej restauracji. O godz. 22:30 transfer na lotnisko w Porto. Pożegnanie grupy z Portugalią. Dzień VIII Planowany wylot samolotu do Polski o godz. 01:05. Przylot samolotu do Polski na Lotnisko Chopina w Warszawie o godz. 05:40. Po przylocie transfer autokarowy z Warszawy do Siedlec. Powrót do Siedlec ok. godz. 8:00.

CENA ZAWIERA

 • Bilet lotniczy na trasie: W-wa/Lizbona/Porto/Warszawa ( z limitem bagażu 10kg/osoba w jedną stronę + bagaż podręczny )
 • Transfery: Siedlce/W-wa Lotnisko Chopina/Siedlce
 • Transfer autokarem z polskojęzycznym pilotem w Portugalii z lotniska do hotelu i na lotnisko w dniu wylotu do Polski zgodnie z ofertą i umową
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów (hotele 3* zgodnie z ofertą i umową ):
  Lizbona -2 noce, wybrzeże nad oceanem –2 noce, Fatima - 1 noc, Porto –1noc;
 • Wyżywienie zgodnie z programem i umową (HB - 2 posiłki dziennie, w tym 1 kolacja z muzyka fado na żywo)
 • transport autokarowy po Portugalii zgodnie z programem i umową
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie i w umowie
 • opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota/przewodnika na całej trasie wycieczki po Portugalii zgodnie z ofertą i umową
 • Ubezpieczenie podróży ERGO ( KL 10 000euro, NNW 10 000 PLN, Ratownictwo 5 000 euro, bagaż 1 000 PLN
 • Podatek VAT w cenie imprezy
 • obowiązkowa składka na TFG
chevron_right
chevron_left

Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz lub zadzwoń do nas.

person
mail
call
sms

Wyślij zapytanie
 
Bony turystyczne 500+
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem