Costa Blanco

cena:
od 2750 zł./os.
Czas trwania:5 dni
Rodzaj transportu:samolot
Polski Fundusz Rozwoju, Fundusz UE

Dzień 1

Zbiórka uczestników w Siedlcach we wczesnych godzinach rannych. Przejazd na lotnisko Warszawy, na 2 godz. przed godziną wylotu. Przylot do Alicante, odbiór bagażu i transfer do Hotelu w Altea, zakwaterowanie. Spacer z przewodnikiem po miasteczku. Powrót do hotelu, obiadokolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 2 / Walencja - niewiarygodna ale prawdziwa…

Śniadanie w hotelu (bufet)i całodzienna wycieczka do Walencji, stolicy regionu, miasta, w którym harmonijne połączenie tradycji i nowoczesności dało niespotykany nigdzie indziej na świecie efekt. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy miedzy innymi: Piękny walencki Ajuntament (ratusz), z charakterystyczną wieżą zegarową pośrodku fasady, który tworzą dwie połączone budowle: starsza z elementami barokowymi i łącząca różne style XX-wieczna, zaprojektowana przez F. de Mora, przyjaciela A. Gaudiego. Plaza de la Virgen, na którym odbywa się sąd wodny, dzielą dwie minuty spaceru od Plaza de la Reina. Na placu Królowej, w cieniu 50-metrowej wieży Miguelete, z której rozpościerają się najpiękniejsze widoki na miasto, znajduje się główne wejście do walenckiej katedry. Najważniejsza chrześcijańska świątynia Walencji kryje prawdziwy skarb (wstęp do katedry wliczony w cenę). W bocznej kaplicy, na prawo tuż obok wejścia, przechowywany jest według tradycji Święty Kielich, zwany popularnie Świętym Gralem. Rokokowy Palau del Marqués de Dosaigües,w którego fasadzie zwracają uwagę rzeźby w alabastrowym portalu symbolizującym dwie życiodajne rzeki, zaprojektowane przez obłąkanego artystę H. Rovira. Llotja (Lonja) de la Seda, giełdajedwabiu. Potężne gotyckie kolumny pną się ku łukom sklepienia pustej dziś hali, która tym bardziej przytłacza ogromem. Kilkaset lat temu od ścian odbijał się gwar i krzyki kupców perkalu, płócien i jedwabiu. Na tych nieuczciwych, którzy nie przestraszyli się potwornie przyglądających się im rzygaczy i smoczo-diabelskich zdobień, czekały dotkliwe kary, z których zamykanie w beczce było jedną z łagodniejszych.... Mercado (Mercat) Central to największa hala targowa w Hiszpanii. Wspaniały przykład architektury modernizmu, z misternymi zdobieniami, witrażami i ceramiką, jest domem dla blisko 1000 straganów uginających się od ton pomarańczy i cytryn, tłustych chorizo i aromatycznych serów, świeżych dorad, kałamarnic i krewetek. Ciudad de las Artes z las Ciencias, Miasto Sztuki i Nauki to wyjątkowy kompleks rozrywkowo-kulturalno-edukacyjny. Budynki zaprojektowane przez Felixa Candelę i jednegoz najsłynniejszych architektów na świecie, rodem z Walencji, Santiago Calatravę to – obok Muzeum Guggenheima w Bilbao – najbardziej charakterystyczne nowoczesne obiekty w Hiszpanii. Powrót do Altei, obiadokolacja w hotelu i nocleg.

Dzień 3/Natura i Historia - półdniowa wycieczka do Guadalest

Śniadanie w hotelu (bufet), spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wyjazd na półdniową wycieczkę do Guadalest. Przygotuj się na przejazd przez spektakularne góry i doliny, zapomniane wioski, głębokie kaniony, jeziora o idyllicznym, turkusowym kolorze. Po drodze do ukrytego w górach zameczku Maurów (Guadalest) przystanek i degustacja typowych produktów w małej, lokalnej bodedze. Guadalest to miasteczko wyjęte wprost z bajki, do którego jedyną drogą jest wykuty w skale, 15 metrowy tunel. Zostalo zbudowane przez Arabów w XVI w. na wysokości 700 m, tuż nad szmaragdowym jeziorem. Najlepszy widok na ten wręcz nierealny zbiornik roztacza się z położonego na górze zamku L'Alcazaiba. W tym miniaturowym miasteczku, w którym mieszka niespełna 200 osób, znajduje się co najmniej 10 muzeów, z których najciekawsze to Muzeum Solniczek i Pieprzniczek, Muzeum Lalek, Muzeum Miniatur (wstęp do Muzeum Miniatur wliczony w cenę). Powrót do Altei, wypoczynek na plaży. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 4/”Brama Costa Blanca” i Novelda - zabytkowe miasteczko i … wino!!!

Śniadanie w hotelu (bufet), spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wyjazd na całodzienną wycieczkę do Alicante i Noveldy. Alicante - urokliwe „Miasto Światła” o śródziemnomorskim charakterze jest położone u stóp Monte Benacantil. Jego wizytówką jest Zamek św. Barbary na szczycie góry dominującej nad miastem, skąd roztacza się malowniczy widok na zatokę. Zwiedzanie starego miasta i przejazd w kierunku Noveldy. Wzdłuż wybrzeża Costa Blanca, na przestrzeni wieków zbudowano wiele zamków, 5000 z nich jest oficjalnie zarejestrowanych jako dziedzictwo kulturowe Hiszpanii. Dużo z nich wybudowanych zostało przez Maurów, inne przez Chrześcijan. Jeden z nich, to ” Castillo la Mola” leżący 4 km od miasta Novelda. Zamek, który został wzniesiony przez Maurów w XII w na ruinach rzymskiej fortecy. Bardzo strategiczne miejsce w okresie bitew pomiędzy muzułmańską Murcią a chrześcijańskim królestwami Kastylii i Aragonu. Do dziś zachowały się dwie wieże. Kwadratowa zbudowana jeszcze przez Muzułmanów oraz 17-to metrowa, trójkątna wieża z XIV w wybudowana przez Chrześcijan. Niewiele zamków może pochwalić się wieżą wzniesioną na trójkątnym fundamencie, co było wielką rzadkością w średniowieczu. Sanktuarium Marii Magdaleny – architektoniczna bliźniaczka “Sagarada Familia ” Gaudiego. Wybudowane w mieście środkami mieszkańców przez lokalnego architekta José Sala Sala na początku XX w. Maria Magdalena to patronka miasta Novelda, której poświęcona jest symbolika architektury oraz wystrój Sanktuarium. A we wnętrzach , niespodzianka! Jedyne na świecie organy , wykonane wyłącznie z marmuru. Novelda to również miasto, które słynie z hodowli winogron. Miasto jest w rzeczywistości częścią Medio VINALOPO, który jest powszechnie określany jako "The Grapes Valley". Po zakończeniu zwiedzania miasteczka przejazd do CASA SICILIA, którą założył Markiz de la Romana w 1707 roku– położona wśród winnic stara, urocza, hiszpańska masia, w której poza poznaniem historii uprawy winorośli, zapraszamy na obiad połączony z degustacją doskonałych, lokalnych win. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5/Wszystko, co dobre, za szybko się kończy....

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko w Alicante. Pożegnanie grupy z Costa Blanca. Wylot do Polski. Przylot do Polski na Lotnisko w Warszawie. Przejazd autokarem z Warszawy do Siedlec.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel Cap Negret **** w Altea Strona hotelu: https://en.hotelcapnegret.es/

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko w Alicante. Pożegnanie grupy z Costa Blanca. Wylot do Polski. Przylot do Polski na Lotnisko w Warszawie. Przejazd autokarem z Warszawy do Siedlec.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • Transfer autokarem na/z lotniska w Warszawie
  • Transfer autokarem z lotniska w Alicante do Hotelu Cap Negret **** w Altea i z hotelu na lotnisko w dniu wylotu do Polski
  • Pobyt w hotelu Hotelu Cap Negret **** w Altea – 4 noclegi z HB (Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu) + ¼ wody i wina do obiadokolacji w cenie, pokoje 2–osobowe.
  • Realizacja w/w programu
  • Usługi polskojęzycznego przewodnika na wycieczkach ujętych w programie
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie
  • Obowiązkowa taksa klimatyczna (obowiązuje wszystkie osoby powyżej 16 roku życia)
  • Ubezpieczenie turystyczne ERV ( KL 10 000 EURO, NNW 10 000 PL, Ratownictwo 5 000 EUR, bagaż 1 000 PL)
  • Obsługa pilocka z ramienia organizatora podczas całego pobytu
  • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGA: Cenę skalkulowano dla grupy 40 osób. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie!

chevron_right
chevron_left

Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz lub zadzwoń do nas.

person
mail
call
sms

Wyślij zapytanie
 
Bony turystyczne 500+
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem