Grecja

cena:
od 1380 zł./os.+ bilet lotniczy
Czas trwania:8 dni
Rodzaj transportu:samolot
Polski Fundusz Rozwoju, Fundusz UE

I DZIEŃ

Przejazd grupy z pilotem na lotnisko, odprawa, przelot samolotu do Salonik. Po przylocie przejazd z lotniska do miasta i zwiedzanie zabytków Salonik połączone z autokarowym objazdem. Następnie transfer autokarowy grupy do hotelu w Leptokarii. Zakwaterowanie, obiadokolacja w restauracji hotelowej, czas do dyspozycji uczestników.

II DZIEŃ

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży w Leptokarii. Lunch i kolacja w restauracji hotelowej, nocleg.

III DZIEŃ

Śniadanie. Wydanie lunch pakietów na wycieczkę. Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd do Kalambaki na zwiedzanie bizantyjskich klasztorów Meteora (obiekty Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) odwiedzimy jeden z sześciu do dziś funkcjonujących klasztorów. Poznamy jego historię, zobaczymy wspaniałe wnętrze i słynne bizantyjskie ikony. W drodze powrotnej odwiedzimy funkcjonującą do dziś pracownię ikon.

Powrót do hotelu, obiadokolacja i odpoczynek nad morzem egejskim

IV DZIEŃ

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży w Leptokarii. Lunch i kolacja w restauracji hotelowej, nocleg.

V DZIEŃ

Śniadanie. Wydanie lunch pakietów na wycieczkę. Wyjazd na całodzienna wycieczkę na wyspę Skiathos. Na wyspie odwiedzamy dwa miejsca, główne miasto i zarazem stolicę wyspy, miasteczko Skiathos, i przepiękną plażę Koukounaries. Plaża słynie ze skrzącego się na złoto piasku. Na plaży pozostaniemy ponad dwie godziny, jest też możliwość skorzystania ze sportów wodnych. Wizytę w głównym mieście wyspy rozpoczniemy od wspólnego spaceru. Nabrzeżem przejdziemy w kierunku tarasu widokowego przy kościółku św. Mikołaja. Z tarasu jest szeroka panorama na dwa porty: stary, gdzie przypływają statki wycieczkowe i nowy gdzie zawijają duże promy pasażerskie, półwysep i prawie całe miasteczko.

Po wspólnym spacerze czas na samodzielne spotkanie z malowniczymi uliczkami i typową wyspiarską architekturą. Powrót na statek wycieczkowy i rejs w drogę powrotną do portu. Podczas rejsu na statku, Kapitan i Załoga zapraszają do wspólnej zabawy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ

Śniadanie, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do podnóża Olimpu. Podczas wycieczki wjazd autokarem na taras widokowy na wys. 960m n.p.m skąd roztacza się widok na wybrzeże Morza Egejskiego- Riwierę Olimpijską i najwyższy szczyt masywu Olimpu - Mitkikas 2917m n.p.m , następnie przejazd do miejscowości Litochoro i spacer wąwozem do źródeł rzeki Enipeas. Po powrocie do hotelu lunch w restauracji hotelowej, następnie wypoczynek na plaży w Leptokarii. Kolacja w restauracji hotelowej. Nocleg.

VII DZIEŃ

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży w Leptokarii. Lunch i kolacja w restauracji hotelowej, nocleg.

VIII DZIEŃ

Śniadanie, po śniadaniu transfer na lotnisko w Salonikach. Przyjazd na lotnisko, odprawa. Przelot do Warszawy, po przylocie przejazd autokarem do Siedlec w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • Transfer autokarem na/z lotniska w Warszawie
  • Transfer autokarem z lotniska w Salonikach do hotelu w Leptokarii i z hotelu na lotnisko w dniu wylotu do Polski
  • Pobyt w hotelu 3* w Leptokarii– 7 noclegów z FB (Śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu) + woda obiadu i kolacji w cenie (W III i V dniu wycieczki za obiad lunch pakiet) pokoje 3-,4-–osobowe.
  • Realizacja w/w programu
  • Usługi polskojęzycznego przewodnika na wycieczkach ujętych w programie
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie
  • Obowiązkowa taksa klimatyczna
  • Ubezpieczenie turystyczne ERV ( KL 10 000 EURO, NNW 10 000 PL, Ratownictwo 5 000 EUR, bagaż 1 000 PL)
  • Obsługa pilocka z ramienia organizatora podczas całego pobytu
  • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGA: Cenę skalkulowano dla grupy 40 uczestników + 2 opiekunów
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie!

chevron_right
chevron_left

Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz lub zadzwoń do nas.

person
mail
call
sms

Wyślij zapytanie
 
Bony turystyczne 500+
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem