Gruzja

cena:
od 1850 zł./os.+ 430 euro
Czas trwania:8 dni
Rodzaj transportu:samolot
Polski Fundusz Rozwoju, Fundusz UE

PROGRAM

Odkryj najpiękniejsze miejsca Gruzji. Poczuj ducha gór i morski wiatr na twarzy. Pozwól wciągnąć się w wir gruzińskiej gościnności przy suto zastawionym stole. Daj się ponieść pozytywnym emocjom w jednym z najpiękniejszych krajów świata.

Dzień 1/ Wylot

Zbiórka uczestników w Siedlcach o godz. 18.00. Przejazd do Warszawy na lotnisko Chopina, na 2 godz. przed godziną wylotu samolotu do Tibilisi. Planowana godzina wylotu 22.25

Dzień 2/ Przylot – Tbilisi

Przylot na lotnisko w Tbilisi. (04:05+1) Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu. Krótki nocleg. Po póżnym śniadaniu zwiedzanie Tbilisi – stolicy Gruzji.W programie: spacerujemy zarówno po Tbiliskiej Starówce, jak i główną arterią Tbilisi – Aleją Rustawelego. Zwiedzamy w Starym Mieście takie miejsca, jak: Twierdzę Narikala (IX w), łaźnie siarkowe w Abanotubani (najstarsza część Tbilisi), Kolacja w w tradycyjnej lokalnej gruzińskiej restauracji z programem folklorystycznym „pokaz tańców narodowych. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 3/ Tbilisi – Bodbe – Signagi – Kvareli– Tbilisi

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Tbilisi w kierunku południowo-wschodniej części kraju do Bodbe. Przejazd do najbardziej winnej części regionu Kakheti. Jest to miejsce, które każdy podróżnik musi poczuć, ponieważ właśnie tam tradycja gruzińskiej gościnności, ciepła i biesiad jest najbardziej żywa. Następnie przyjazd do „miasta miłości” Sighnaghi, z którego z XVIII-wiecznych murów (przy ładnej pogodzie) rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo Kaukazu Wielkiego. Następnie przejazd do Winiarni w miejscowości Kvareli, gdzie weżmiemy udział w Winobraniu, degustacji wina i będziemy robić Churchkhelę, oraz obserwować pieczenia prawdziwego gruzińskiego chleba. Po warsztatach obiadokolacja. Powrót do Tbilisi. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 4/ Tbilisi – Dżwari – Ananuri – Gudauri - Kazbegi – Tbilisi

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do wysokogórskiego regionu Mtskheta-Mtianeti. Na wzgórzu którym, blisko starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji – Mtskhety, stoi monastyr Jvari (krzyż) – jedno z arcydzieł architektury sakralnej z VI w. Jvari, które zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie wyruszymy drogą, która prowadzi przez góry Kaukazu Wielkiego - Gruzińską Drogą Wojenną, która jest głównym przejściem między Kaukazem Południowym, a Północnym do Kazbegi. Po drodze odwiedzimy Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z cudownym widokiem na zbiornik Zhinvali. Trasa będzie przebiegała przez kurort narciarski Gudauri. Stamtąd pojedziemy do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m)., co sprawia, że jej widok jest niezwykle pocztówkowy. Jeżeli dopisze pogoda, możemy złapać wzrokiem ten bajeczny zwany tutaj Mkinvarcveri. Offroad do świątyni Gergeti. Wieczorem powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu Tbilisi.

Dzień 5/ Tbilisi – Upliscyche – Batumi

Śniadanie w hotelu. Wyjazd w stronę regionu Imereti, znanego z mitów greckich jako Kolchida. Przejazd do starożytnego skalnego miasta Uplistsikhe (UNESCO), dawnej siedziby władców i przedchrześcijańskiej świątyni. Przejazd do Batumi Zakłaterowanie w hotelu i obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Batumi.

Dzień 6/Batumi (City tour)

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Batumi, w programie - nowoczesna część miasta z bulwarem nadmorskim, Batumi Piazza, statua Medei, port Batumi (z daleka), Wieża Alfabetu, ruchoma rzeźba Ali i Nino, fontanna czaczy, meczet Orta Dzame, katedra Narodzenia NMP i inne. Czas wolny do wieczora. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu Batumi

Dzień 7/ Batumi - Tbilisi.

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Tibilisi. Po drodze do Tibilisi odwiedzimy przetwórnię herbaty, gdzie będziemy sami zbierać herbatę, a na zakończeniu będzie degustacja. Wieczorem przyjazd do Tbilisi. Pożegnalna kolacja w restauracji z panoramą na miasto. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 8/ Tbilisi – Wylot – Przelot do Polski

CENA ZAWIERA:

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Tibilisi – Warszawa
  (z limitem bagażu do 23 kg/osoba + bagaż podręczny do 8 kg ) PLL LOT
 • Transfer z Siedlec do Warszawy na Lotnisko Chopina, oraz z Warszawy do Siedlec w dniu powrotu ( mikrobus lub autokar )
 • Transfer autokarem z polskojęzycznym pilotem w Tibilisi z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko w dniu wylotu do Polski
 • zakwaterowanie: 5 nocy w Tbilisi, 2 noce w Batumi w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe, z klimatyzacją;
 • Wyżywienie HB: 6 Śniadań, 1 śniadanie w formie lunch pakietu w dniu wylotu, 6 obiadokolacji, w tym Wieczór folklorystyczny;
 • opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota na trasie wycieczki,
 • transport autokarowy na terenie Gruzji wg programu
 • bilety wstępu do zwiedzających obiektów: kolejka linowa w Tbilisi, winiarnia Khareba, Upliscyche, wytwórnia herbaty;
 • warsztaty wypieku chleba i robienia Czurczcheli;
 • butelka wody mineralnej dziennie;
 • Off road w Kazbegi w dwie strony
 • Ubezpieczenie turystyczne ERGO ( KL 10 000 EURO, NNW 10 000 PL, Ratownictwo 5 000 EUR, bagaż 1 000 PL, rozszerzenie o pandemię )
 • podatek VAT w cenie imprezy ; - składka na TFG, - składka na TFP

Odbiór pakietów śniadaniowych i wykwaterowanie z hotelu. Pożegnanie grupy z Gruzją. Planowany wylot do Polski godz.04:55,przylot do Polski na Lotnisko Chopina w Warszawie godz.06:40. Następnie przejazd autokarem z Warszawy do Siedlec. Przyjazd ok.godz.10:00;

Cena zagwarantowana do dnia 08.03.21 r do godz.13:00
Zaliczka 400 zł/od osoby

chevron_right
chevron_left

Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz lub zadzwoń do nas.

person
mail
call
sms

Wyślij zapytanie
 
Bony turystyczne 500+
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem